Jeseníky – samoobslužný Lesní bar po cestě na Smrk

Tento článek má 6 742 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji moc! :) (Nehodnoceno)
Loading...
Místo: Samoobslužný Lesní bar
Kraj, okres: Olomoucký, Jeseník

GPS Parkování: 50.2251181N, 17.0782908E
GPS Místa: 50.2249981N, 17.0554039E
Zastávka BUS: Lipová-lázně, konečná
Zastávka Vlak: Horní Lipová
Stručný popis: Lesní bar se nachází v obci Lipová-lázně, v části Horní Lipová, která leží v Jeseníkách. I když slouží ke zpříjemnění horské pěší túry turistům nebo výletu na kolech cyklistům, dá se určit i jako cíl cesty - místo, kde se můžete občerstvit, opéct špekáčky s přáteli a dát si s kamarádem chlazené pivo.

Cíl naší cesty byl lesní bar v Horní Lipové, o kterém jsme slyšeli hovořit spoustu našich známých a kamarádů. Všichni si bar pochvalovali, tak jsme se s přáteli rozhodli tohle „kouzelné“ místo navštívit. Cesta je dobře značená, ovšem trochu problém bylo vybrat parkoviště – nevěděli jsme, na které se máme „upíchnout“, ale nakonec nám místní poradili. Auto se dá zaparkovat v podstatě kdekoliv, před viaduktem i za viaduktem. Cesta od parkoviště až k baru je asfaltová, do mírného kopce, dlouhá asi 2 km. Lemují ji řezbářské výtvory jako dřevěné hřiby, zajíčci, lavice pro unavené turisty, dále zábavná stanoviště (házení šišek do vydlabaného kmene, pohyblivá kladina, chůze po kůlech apod.).

Po cestě jsme se kochali i okolní přírodou, horskými potůčky a smíšeným lesem, jehož krásu ještě umocňoval pestrobarevný podzim. Když jsme celí okysličení došli k lesnímu baru, byli jsme překvapení širokým sortimentem, který nabízel. Návštěvníci si mohli uvařit kávu, čaj, dát si vychlazené pivo nebo nealko, zavzpomínat si na dětská léta díky Kolče nebo Athéně oranž, napojit se džusem nebo minerální vodou. K jídlu je také z čeho vybírat: dají se opéct špekáčky nebo klobásky, vybrat si nějakou sušenku, oplatek nebo trubičku – místní lahůdku (opravdu se rozplývá na jazyku). V baru jsou lidové ceny, platí se dle svého nejlepšího vědomí a svědomí – my jako správní turisté nechali i dýško 😊. Náročnější výletníci pak mohou vystoupat ještě výš, na vrchol Smrk, kde se nachází horní bar. Tam jsme ale už nedošli, tak snad příště. Pokud chcete spojit příjemnou procházku v Jeseníkách s občerstvením na čerstvém vzduchu, navštivte tohle prosté, ale okouzlující místo.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes