Rozhledna na Markoušovickém hřebeni u Trutnova

Tento článek má 7 850 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji moc! :) (2 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
Místo: Lhota u Trutnova, Markoušovice, Chvaleč, Velké Svatoňovice
Kraj, okres: Královéhradecký, Trutnov

GPS Parkování: 50.5790819N, 16.0111225E
GPS Místo: 50.5753006N, 16.0121525E
Bus Zastávka: Lhota,škola
Stručný popis: Rozhledna na Markoušovickém hřebeni nabízí nádherný výhled na všechny světové strany a je příjemným místem pro kratší i dlouhé procházky.

Na Markoušovické rozhledně jsem byl letos 2x. Prvně to bylo s dvěma kamarádkami při pěkné letní sobotě, kdy si holky koupily lahvinku vína, já 3 lahváče a vyrazili jsme MHD do Lhoty u Trutnova. Odtud vede strmá cesta vzhůru do 708 m.n.m., kde je od roku 2014 postavená pěkná, stylová rozhledna.

Náš výlet pak pokračoval po Markoušovickém hřebeni na Jestřebí hory se zastávkou na drobné občerstvení v Jestřebí Boudě, dále přes rozhlednu Žaltman do Malých Svatoňovic, kde jsme si při pivku v místní restauraci zavolali odvoz z tohohle prima výletu zpět do Trutnova.

Druhý výlet byl letos na podzim s kamarádem. Z tohohle výletu jsou i fotky v galerii. Jeli jsme autem čistě na otočku. Cesta na parkoviště vede přes Lhotu u Trutnova, kolem hasičárny stále nahoru. Dorazíte k panelové cestě, u které se sice dá v pohodě zaparkovat, ale pěkné a prostorné parkoviště je až na vrcholu této panelové cesty.

V okolí parkoviště se nachází několik bunkrů z období 2. Světové války. Hned vedle parkoviště jsou dva a v blízkém okolí je několik dalších. Z toho je jeden rozstřílený, na kterém Němci pravděpodobně zkoumali výdrž těchto tvrzí.

Rozhledna je vysoká přes 22m a nachází se na pomezí obcí Lhota u Trutnova, Petříkovice, Markoušovice, Chvaleč, Radvanice a Velké Svatoňovice. Výhled se nabízí do všech světových stran, kde můžeme vidět Krkonoše, Rýchory, Vraní hory, Javoří hory, Broumovské stěny, Vodní nádrž Rozkoš, Trutnov a mnoho dalšího.

Rozhledna rozhodně stojí za návštěvu a v atraktivním prostředí hor a bunkrů nabízí krásné výlety v celém jejím okolí, tak neváhejte a vyrazte taky… 🙂

Další článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes