Státní hrad Bouzov – Krásný den s rodinou

Tento článek má 5 314 zhlédnutí
1 hvězda, Nebuď labuť :)2 hvězdy, To mě mrzí... :(3 hvězdy4 hvězdy, Děkuji :)5 hvězd, Paráda! Děkuji moc! :) (Nehodnoceno)
Loading...
Město: Bouzov
Kraj, okres: Olomoucký, Olomouc

GPS Parkování:49.7039622N, 16.8924592E
GPS Místa: 49.7049386N, 16.8893872E
Zastávka: Bouzov, nám.
Stručný popis: Pohádkový hrad založený na přelomu 13. a 14. století, který se nachází na středozápadní Moravě, nedaleko od Loštic. Hrad byl ve vlastnictví mnoha pánů, dokonce jej v 17. století zakoupil Řád německých rytířů. Bouzovu se velmi často říká pohádkový. A víte proč? Je to nejen díky jeho romantickému vzhledu, ale i kvůli několika pohádkám, které zde byly natočeny ( např. O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Rumplcimprcamrp nebo Dvanáct měsíčků).

Hrad Bouzov jsme s dětmi navštívili v hlavní sezóně, v červenci, a jelikož se jedná o jedno z nejzajímavějších míst v širokém okolí, nádvoří bylo přeplněno návštěvníky. Přesto to romantickému rázu hradu neubralo na kráse. Již z dálky se tyčí největší z hradebních věží a dává tak najevo širokému okolí svou dominantnost. Hrad je vybaven dvěma padajícími mosty a mříží, které jsou naprosto funkční. Jejich činnost však mohou návštěvníci spatřit pouze při různých slavnostech. Interiér hradu je tvořen historickým nábytkem, obrazy, malbami… Jeho síně, sály a nádvoří vás uvedou do magického světa pohádek.

Bouzov má 8 prohlídkových okruhů, takže je opravdu z čeho vybírat. Jelikož jsme rodina s malými dětmi, uvítali jsme okruh pod názvem „Dětská trasa s Ohnivcem“. Tato trasa je upravena dětem na míru, je kratší a není tak obsáhlá, děti upoutá pohádková postava (průvodce v kostýmu) a na konci prohlídky je čeká malá odměna. Je to jedna z možností, jak se o hradu něco málo dozvědět a zaujmout tak i své ratolesti.

V podhradí jsme dále navštívili repliku Trójského koně, v jehož hlavě se nachází rozhledna. Máte tak široké okolí doslova jako na dlani. V areálu jsme také vyzkoušeli střelbu z luku a kuše, prohlédli si staré zbraně a obléhací stroje.

Kolem hradu se nachází i malý park, takže jsme zde opravdu strávili téměř celý den. Pokud počasí vyjde, v parku se dá udělat i piknik a nebo se v okolí jen tak projít. Cestou na parkoviště jsme „potkali“ několik stánků s různými suvenýry a krásnými dřevěnými hračkami, takže jsme neodcházeli s prázdnou. Pokud se chcete přenést do magického světa pohádek, doporučuji tohle kouzelné místo navštívit.

Další článek
Předchozí článek

Související články

Zanechte komentář

Powered by WordPress | Designed by: buy backlinks | Thanks to webdesign berlin, House Plans and voucher codes